انجمن جهانی

درباره انجمن جهانی جوامع سرآشپزان و ارتباط آن با انجمن خوراک و نوشیدنی ایران

 

انجمن جهانی جوامع سرآشپزان یا به طور خلاصه world chefs  یک شبکه جهانی پویا با بیش از 100 انجمن زیر مجموعه خود مرتبط با  سر آشپزان است که نماینده آشپزها در تمام سطوح و در تمامی تخصص های این حوزه در جهان بحساب می‌آید . این انجمن در سال 1928 در سربن – پاریس( فرانسه )  با افتخار توسط جناب  آگوست اسکوفر به عنوان اولین بنیان گذار افتخاری تاسیس شد .

انجمن جهانی جوامع سرآشپزان دارای اقتداری جهانی در حوزه صنایع خوراکیی است . و تمرکز اصلی آن روی موارد ذیل قرار دارد :

 

– آموزش : برگزاری برنامه‌های آموزش آشپزی با کیفیت و ارائه اولین گواهینامه جهانی آشپزی WORLD CHEFS ACADEMY

– شبکه سازی: انجمن جهانی جوامع سرآشپزان دروازه ای را برای فرصت‌های پیش رو در شبکه جهانی آشپزی و هاسپیتالیتی با عنوان HOSCO  فراهم میکند و شامل کنگره 2 سالانه جهانی WACS   و نمایشگاه است.

– رقابت:  انجمن جهانی جوامع سرآشپزان لیستی از داوران مجاز را اعلام مینماید. استانداردهای جهانی را برای قوانین رقابت تعیین میکند و چالش معتبر جهانی سر آشپزان را اجرا میکند .

– ارتباطات بشر دوستانه و پایداری: شرکت در برنامه هایی در راستای فرهنگ‌سازی تغذیه در جهان بدون مرز و از بین بردن فقر خوراکی و ارائه راه‌کار های پشتیبانی از بحران و ترویج پایداری در سراسر جهان

بیانه ای ماموریت :

انجمن جهانی جوامع سرآشپزان یک سازمان حرفه غیر سیاسی میباشد که به حفظ و بهبود استانداردهای آشپزی و  خوراکیی جهان اختصاص دارد . ما این هدف را از طریق آموزش و توسعه حرفه ای عضویت بین المللی خود انجام میدهیم . به عنوان یک مقام و رهبر افکار در مورد خوراک انجمن جهانی جوامع سرآشپزان نماینده‌ای جهانی در همه مسایل مربوط به حرفه آشپزی است .

شبکه جهانی آموزش :

شبکه آموزش جهانی انجمن جهانی جوامع سرآشپزان، اتحادیه‌ای با  بیش از 105 شریک آموزشی و با برنامه های آموزشی مشخص در سراسر جهان است. این شبکه با شرکت  بیش از 50000 مربی، دانشجویان و فارغ التحصیلان مهمان نوازی، توسط یک تعهد مشترک برای توانمند‌سازی نسل بعدی رهبران صنعت خوراک  و نوشابه گرد هم آمده است.

شبکه جهانی آموزش انجمن جهانی جوامع سرآشپزان با ترویج ارکان اصلی آموزش و مهارت آموزی، شبکه سازی، مسئولیت اجتماعی و پایداری به منظور آماده سازی سر آشپزها برای آینده حرفه ما و فراتر از آن برنامه‌ریزی شده است .

اتحاد جهانی :

همکاران ما در آموزشگاه ها و مدارس آشپزی برنامه‌های آشپزی را با کیفیت آموزش بالا برنامه‌ریزی میکنند که مراکز صدور گواهینامه‌های مهمان‌نوازی و برنامه های درسی از مناطق، کشورها، فرهنگ های مختلف تایید کننده آن هستند.

انگیزه مشترک :

تشویق دانشجویان به تحصیل و افزایش دانش در این رشته و ترقیب فارق التحصیلان  دانشکده‌ها و کارکنان این صنعت به تلاش در راه موفقیت و پیشرفت در صنعت مهمان نوازی

 

  • درباره عضویت رسمی انجمن خوراک و نوشیدنی ایران در 12 فوریه سال 2020 میلادی مصادف با 23 بهمن ماه 1398

انجمن با تلاش های فراوان ضمن متقاعد کردن انجمن جهانی جوامع آشپزان WACS ، عضویت در بخش انجمن های ملی را کسب نمود و زیر نظر این سازمان جهانی به وسیله اعضای کارگروه تخصصی آشپزی و قنادی خود، اهداف و برنامه های مشخص شده را تحقق می بخشد.

 

  • مدرک انجمن از طرف انجمن جهانی جوامع سرآشپزان

 

ترجمه و تنظیم : امیدرضا کاظمی

یک نظر بدهید