HOSCO / هُسکو

 www.HOSCO.com

سایت / شبکه اجتماعیHOSCO هُسکو  در سال 2011 با ایده متحد کردن، الهام بخشیدن و فراهم کردن فرصت ها برای همه متخصصان صنعت میهمان نوازی در سراسر جهان و همچنین جهت بر طرف کردن نیاز فعالان صنعت خوراک، نوشیدنی و گردشگری با ایجاد یک شبکه منحصر به فرد، شرکت ها، مدارس و استعداد های واجد شرایط را به هم متصل نمود.

مدیر عامل این شرکت می گوید: HOSCO با خودش یک چشم انداز روشن ایجاد کرده است، هدف ما توانمند سازی صنعت مهمان نوازی با متحد کردن متخصصان، کارفرمایان و مراکز آموزشی در یک شبکه جهانی می باشد.

در حال حاضر در شهر های دبی و بارسلونا مشغول فعالیت می باشد.

کمپانی HOSCO زیر مجموعه کمپانی WORLDCHEFS می باشد.

هُسکو نیز مانند LINKEDIN یک سایت و برنامه شغل یابی است، با این تفاوت که بصورت متمرکز در جامعه هاسپیتالیتی (میهمان نوازی) فعالیت میکند، این جامعه متشکل از :

 1. آشپز ها
 2. مدیر ها
 3. میزبانان و مهمانداران
 4. مدارس مربوط به هاسپیتالیتی
 5. انجمن ها
 6. هتل ها
 7. رستوران ها

و تمام مشاغل مرتبط با صنعت غذا و نوشیدنی و گردشگری است.

 •  برای ثبت نام و ورود به این برنامه یا سایت، باید ابتدا اطلاعات زیر را وارد کنید:
 1. خلاصه ای از اطلاعات شخصی
 2. تعریف مهارت های فردی
 3. آپلود (بارگذاری) رزومه
 4. اشتراک تجربه های کاری
 5. ارائه دوره ها و آموزش های تخصصی گذارنده شده
 6. ارائه زبان هایی که به آن مسلط هستید
 7. ارائه عناوین مسابقات شرکت کرده
 8. ثبت اطلاعات دیگری همچون: مجوز و تاییدیه ها و همچنین پیوست های مرتبط به رزومه و دیگر مواردی که برداشتی شفاف از توانایی هایتان را ارائه دهد.
 9. آپلود (بارگذاری) آدرس وبلاگ، سایت، مستندات و رزومه شخصی نیز قابل انجام می باشد.

همچنین از دیگر مزایای این برنامه یا سایت، قابلیت ساخت رزومه کاری جهت ارائه به مراکز استخدام میباشد. در اینصورت می توانید پس از تکمیل تمامی فرایندهای ثبت نام، رزومه خود را به صورت فایل pdf از این برنامه دریافت کنید.

 

 


 پس از ورود به سایت با 7 عنوان مواجه میشوید(کادر بالا)
• Home
• Advice
• Jobs
• Courses
• Companies
• Communities
• Members

 

– در قسمت HOME تمامی اخبار مربوط به صنعتHospitality (میهمان نوازی) ارائه میگردد.


– در قسمت ADVICEبه شما مشاوره های حرفه ای و فردی، به جهت رشد و بهتر شدن روند کار شما و معرفی شخصیت های مشهور مانند: آلن دوکاس،کلر اسمیت و دیگر اینفلوئنسرهای پیشرو ارائه میگردد، همچنین مهارت های حرفه ای و صنعتی، نکات حائز اهمیت شغلی و راهنمای شهری مشاغل از دیگر سر فصل های بخش ADVICE است.


– در قسمتJOBS یا شغل، 12.000 فرصت شغلی و امکان کارآموزی مختلفی مربوط به صنعت hospitality ارائه میگردد. شما میتوانید بنابر : تخصص، شهر، کشور، عنوان شغلی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
عناوین شغلی سایت هُسکو شامل :

CHEF JOB / EVENT JOB / CETERING JOB / RECEPTIONIST JOB / MANAGEMENT JOB  ADMINISTRATION & GENERAL

Hosco Founder Job


– در قسمت COURCES شما میتوانید کلاس ها و مدارس مختلف را به صورت (حضوری یا آنلاین) با عناوین گوناگون به صورت رایگان و غیر رایگان در بازه های زمانی مختلف مشاهده نمایید، همچنین کلاس ها به 4 زبان (انگلیسی، ایتالیایی، فرانسه و اسپانیایی) ارائه میگردد که در پایان هر دوره مدرک آن داده میشود، به طور مثال :

مدیریت غذا و نوشیدنی/ برنامه آشپزی ایتالیایی / pre-commis chef


COMPANIES
بیش از 6400 کمپانی مختلف در نقاط مختلف دنیا در سایت HOSCO مانند هتل و رستوران، کافه و مراکز گردشگری وجود دارد که فرصت های شغلی مناسبی برای استعداد هایی در جهان فراهم میکند همچنین کمپانی های کشور ایران در این سایت فعال هستند.


COMMUNITIES
انجمن های مرتبط با هاسپیتالیتی (میهمان نوازی) میتوانند بخش مستقل خود را در این سایت دارند، که اخبار و رویدادهای مختلف خود را به اعضا و افراد علاقه مند اطلاع رسانی می نمایند.
لازم به ذکر هست که تنها عضو رسمی انجمن جهانی جوامع سر آشپزان دنیا، در کشور عزیزمان ایران، انجمن خوراک و نوشیدنی ایران (IRANFBA) میباشد که جهت اطلاعات بیشتر به سایت HOSCO به آدرس https://worldchefs.hosco.com/en/association/iran-3731754 مراجعه نمایید .

ترجمه و تنظیم: آرین اسلامیه

یک نظر بدهید